Relacja AMC z imprezy HOBBY 2017

Przedstawiamy Państwu relację z udziału naszej firmy w imprezie HOBBY 2017 w dniach 7-8 października br. w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy wszystkim sympatykom AMC, którzy  odwiedzili nasze stoisko na terenie MTP. Wielu z nich spotykamy co rok i jest to dla nas wielka przyjemność zobaczyć się ponownie i porozmawiać. W dzisiejszych czasach kontaktów internetowych jest to nader rzadka okazja.

 

Na stoisku Tilliga prezentowaliśmy tegoroczne nowości tej firmy, a także modele z serii AMC exclusive, które są sprzedawane tylko w sieci polskich sklepów. W Poznaniu można było kupić modele AMC exclusive tylko na stoisku AMC w bardzo promocyjnych cenach.

 

Firma Tillig przysłała makietę w skali TT, wokół której gromadzili się nie tylko  miłośnicy  tej skali, ale wszyscy, dla których jeżdżące pociągi mają magiczny urok.

 

Car system to najważniejszy element na dioramie  firmy Faller. Sunące po torach miniaturowe pociągi, nawet wydające dźwięki to już oczywistość. Ale samochody samodzielnie jeżdżące po ulicach i przepuszczające się na skrzyżowaniach lub autobusy zatrzymujące się na przystankach – to wywołuje zdziwienie. Nierzadko słyszeliśmy pytanie: ale jak to działa?

Wielu modelarzy zaczęło swoja przygodę z Car Systemem właśnie w Poznaniu.

 

Dla dzieci mieliśmy dużo miejsca do zabawy i pełną ofertę pociągów  Maerklin My World.
To pierwszy pociąg w skali H0, dedykowany dla dzieci od 3-go roku życia.
Wagony łączą się na magnesy, więc maluch sobie poradzi i nic nie zniszczy.
Lokomotywka jest na baterie , więc dziecko nie ma kontaktu z elektrycznością.
A na dodatek pociąg wydaje różne dźwięki i jest sterowany pilotem lub joystickiem, czyli łatwizna dla każdego trzylatka, obsługującego na co dzień tablet z bajkami.

 

Na naszej łączce Maerklin My World dzieci świetnie się bawiły, a rodzice mogli sobie spokojnie odpocząć.

 

W tym roku na naszym stoisku gościliśmy wydawcę czasopisma Modelarstwo Kolejowe.

 

Pan Michael Kratzsch- Leichsenring sprzedawał aktualne i archiwalne numery Modelarswa Kolejowego, prezentował swoją makietę z taborem firmy Marklin (na prąd zmienny) i udzielał fachowych informacji o sterowaniu cyfrowym centralą Central Station 3.
Dodatkowo na krótkim torze prezentacyjnym przedstawiał możliwości lokomotyw wyposażonych w dekodery dźwiękowe firmy Uhlenbrock.

 

Firma Faller jest znana przede wszystkim jako producent  budownictwa w skali HO i  N.
Tym razem pokazaliśmy, że ma także świetną ofertę dla twórców terenów zielonych, miniaturowych ogrodów, łąk i pól. Modelarze dbający o każdy szczegół na swojej makiecie na pewno znajdą tu coś dla siebie. Kwiatki, słoneczniki, krzaki pomidorów do ogródków, nenufary na stawy …

 

 

Zainteresowaniem cieszyła się także oferta kontenerów firmy Faller, a także ich zestawy precyzyjnych narzędzi przydatnych przy pracach modelarskich.
Na naszym stoisku nie zabrakło  tegorocznych nowości firm TRIX i MARKLIN , które profesjonaliści znają i cenią.

 

W czasie wystawy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy ofertę nowej firmy w naszym portfelu – BICYC-LED: figurki i pojazdy jednośladowe z oświetleniem.
Figurki kolejarzy ze świecącymi lampami w ręku, osoby na rowerach, skuterach i motocyklach oświetlonych z przodu światłem białym, a z tyłu czerwonym.
Razem ok. 100 różnych produktów w skalach 1:87 (H0), 1:120 (TT), 1:160 (N), a nawet 1:220 (Z)!
W Poznaniu oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Modele Bicyc-LED będą wkrótce dostępne w sieci naszych sklepów . Niektórzy z klientów – po odwiedzinach naszego stoiska w Poznaniu – mają je już na swoich makietach.

 

Podobnie jak w latach poprzednich sprzedażą detaliczną modeli firm przez nas reprezentowanych zajmował się poznański Sklep Lokomotyw. Przede wszystkim oferował wszystkie aktualnie dostępne nowości 2017 firmy TILLIG zarówno H0, jak i TT.  Z drugiej strony sklep Lokomotyw znany jest ze swojego zamiłowania do kolei wąskotorowych i klienci mogli nabyć także modele Tillig H0e oraz różne modele firm Minitrains i BEMO.
Oraz podziwiać te modele na pięknej makiecie w skali H0e!

 

Zapraszamy za rok!