Siedziba firmy Faller znajduje się w miejscowości Gütenbach, położonej w przepięknej szwarcwaldzkiej kotlinie, wśród gór i lasów.
Faller jest największym producentem zestawów budynków i budowli do samodzielnego składania oraz wszelkich artykułów dekoracyjnych do makiet.
Jego program obejmuje wielkości H0 (1:87), N (1:160) oraz Z (1:220).
Po przejęciu firmy Pola rozszerzył swoją ofertę o budowle i akcesoria w skali G (1:22,5), które wykonane z materiałów naprawdę odpornych na warunki atmosferyczne są przeznaczone do ekspozycji na zewnątrz – do kolejek ogrodowych.

Jeśli masz zamiar budować jakąkolwiek makietę czy dioramę: kolejową, architektoniczną, militarną, fantasy – zawsze pomyśl o Fallerze!

Przy tak dużej gamie budynków we wszystkich skalach, budowli o charakterystycznej europejskiej architekturze, każda makieta tylko skorzysta przez dodanie do niej zestawów Fallera.
Od zwykłych parterowych domów mieszkalnych poprzez wielopiętrowe kamienice miejskie, stacje i budynki typowo kolejowe, zakłady przemysłowe, wesołe miasteczka aż po obiekty wojskowe – Faller oferuje ogromny wybór, pasujący do każdej możliwej scenerii.
Należy tu również wspomnieć o całej serii zestawów odzwierciedlających rodzimą dla Fallera architekturę Szwarcwaldu.
Sama ilość różnych budynków robi ogromne wrażenie, a w praktyce oznacza to, że żadne dwa budynki na makiecie nie będą musiały być takie same.
Każdego roku ukazuje się model ekskluzywny dostępny w limitowanej ilości.

Aby uzupełnić te wszystkie budynki i ich otoczenie, firma produkuje także setki figurek oraz akcesoriów małej architektury, które pomagają ożywić każdą scenę.
Faller oferuje bardzo szeroki wybór materiałów dekoracyjnych do makiet: dziesiątki różnych zestawów drzew, krzaków, żywopłotów, najwyższej jakości posypki, floki i kamienie, kleje, maty trawiaste, imitacje wszelkiego typu obmurowań wykonanych na kartonie bądź styrodurze.
Wszystkie te najwyższej jakości produkty są łatwe w użyciu i zawsze wyglądają bardzo realistycznie, jeśli tylko zostaną odpowiednio zastosowane.

Seria Car System jest wspaniałym fallerowskim wynalazkiem, dzięki któremu pojazdy podążają drogami po makiecie według wcześniej ustalonych tras. Samochody mogą zatrzymywać się i przepuszczać pojazdy na drodze z pierwszeństwem przejazdu, stawać przed szlabanami, na stacji benzynowej, na parkingu, mogą dowolnie skręcać, a nawet wjeżdżać na platformy wagonowe i po przewiezieniu koleją w inne miejsce samodzielnie zjeżdżać z platform i parkować na parkingu cargo.
Dostępny głównie w H0, ale także w rozmiarze N, system ten dodaje prawdziwy ruch samochodowy do scen ulicznych sprawiając, że makiety są o wiele bardziej interesujące i realistyczne.